اخبار نمایشگاه ها

گزارش کامل نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نهاده‌های کشاورزی

۱۴۰۱/۱۰/۲۴

صحبت های مهندس فرشاد طیاری در

نشست خبری نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نهاده‌های کشاورزی

۱۰ دی ماه ۱۴۰۱

نشست خبری دوره‌ای نهمین نمایشگاه نهاده‌های کشاورزی (اگرو‌پارس) در انجمن تولیدکنندگان سموم دفع آفات برگزار شد.

نهمین دوره نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی (اگرو­پارس) برای نخستین‌بار در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در روزهای ۱۹ تا ۲۲ دی ماه برابر با ۹ الی ۱۲ ژانویه برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه که امسال با حضور شرکت‌های تولیدکننده سم، کود و بذر و شرکت‌های حوزه آبیاری، مکانیزاسیون و دیگر فعالان عرضه کشاورزی برگزار می‌شود به نمایشگاه جامع کشاورزی تغییر نام داده و شرکت خارجی از کشورهای هند و چین در آن حضور دارند.

همچنین تعداد شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه بیش از ۳۲۰ شرکت داخلی و خارجی است.

نمایشگاه جامع کشاورزی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه نهاده‌های کشاورزی است و سعی در نمایش توان شرکت‌های تولیدکننده این نهاده‌ها و تأمین نیازهای داخلی و همچنین مزیت حضور در بازار خارجی را دارد.

شرکت‌های تولیدکننده کود و سم کشاورزی علاوه‌بر تأمین نهاده‌های باکیفیت برای نیازهای داخلی کشور، توان حضور در بازارهای بین‌المللی را نیز دارند و علاوه‌بر اینکه لازم است دولت در تعرفه واردات این نهاده‌ها به نفع تولیدات داخلی بازنگری کند، لازم است سیاست‌های مناسبی برای حضور قدرتمندتر این شرکت‌های در بازارهای بین‌المللی نیز اتخاذ نماید.

از دیگر مشکلات تولیدکنندگان کود در کشور، حضور شرکت‌های خدمات حمایتی کشاورزی در این بازار و اختصاص یارانه به برخی کودهاست که ضمن ایجاد اخلال و رانت برای برخی افراد، باعث کاهش قدرت رقابت شرکت‌های داخلی تولیدکننده کود خواهد شد.

گفتنی است، هدف اصلی این نمایشگاه تجمیع حداکثری به منظور کاهش هزینه‌ها برای فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی است.

خلاصه روز نخست نمایشگاه

افتتاحیه نمایشگاه

۱۹ دی ماه ۱۴۰۱

نهمین دوره نمایشگاه نهاده‌های کشاورزی (اگروپارس) که امسال در نمایشگاه بین‌المللی تهران واقع در بزرگراه چمران برگزار می‌شود، آغاز به کار کرد. شرکت صنایع شیمیایی شیمی کُرد با حضور کارشناسانی مجرب پذیرای خانواده بزرگ کشاورزی می باشد.

گزارش تصویری

روز دوم نمایشگاه

۲۰ دی ماه ۱۴۰۱

گزارش تصویری

روز سوم نمایشگاه

۲۱ دی ماه ۱۴۰۱

برج میلاد

دورهمی خانواده بزرگ شیمی کُرد

۲۱ دی ماه ۱۴۰۱

گزارش تصویری

روز چهارم نمایشگاه

۲۲ دی ماه ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید